Młodzież  z CKiW OHP w Pleszewie porządkowała groby na Cmentarzu Komunalnym.

Porządkowali opuszczone groby 

Młodzież  z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie  porządkowała groby  na Cmentarzu Komunalnym. Podopiecznym placówki udało się posprzątać aż 30 zaniedbanych mogił, którymi nikt się nie opiekuje.


Akcja sprzątania grobów przed dniem Wszystkich Świętych to już tradycja pleszewskiego CKiW OHP. Od wielu lat co roku  uczniowie sprzątają stare, opuszczone mogiły, palą na nich znicze i kładą własnoręcznie wykonane wiązanki kwiatów. Zajmują się również mogiłą  zmarłego w 2014 roku   ks. kanonika Józefa Maciołka, proboszcza parafii św. Floriana i  – osoby, która przyczyniła się do budowy kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Pleszewie.

Od wielu lat nasza młodzież czynnie uczestniczy w życiu społecznym Pleszewa. Sprzątanie grobów przed 1 listopada to  jeden z naszych obowiązków, który sami sobie narzuciliśmy i z chęcią wykonujemy co roku. Chcemy w ten sposób oddać cześć zmarłym ale i też nauczyć naszych podopiecznych szacunku do tradycji i skłonić do refleksji. – podkreśla Krystian Piasecki, dyrektor CKiW  OHP w Pleszewie.

Uczniom towarzyszyli opiekunowie- Marta Trzaska i Ryszard Ryczko, którzy wspólnie z nimi  porządkowali nagrobki.

tekst: Magdalena Wojciechowska, zdjęcia: Marta Trzaska.


(Visited 74 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz