Młodziczki z Wielkopolski mistrzyniami Polski!

Reprezentacja Wielkopolski do lat 13 dziewcząt zdobyły złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Podopieczne Anny Jankowskiej pokonały w finale rozgrywanym w Kościelcu Małopolski ZPN 1:0.


By sięgnąć po tytuł, młode zawodniczki musiały przejść aż trzy fazy rozgrywek Pucharu im. Kazimierza Górskiego. Od początku sezonu 2016/17 do maja rywalizowały w eliminacjach makroregionalnych. Dziewczęta pewnie wygrały swoją grupę notując pięć zwycięstw i jedną porażkę, którą poniosły dopiero w ostatnim spotkaniu mając już zagwarantowany awans do dalszych gier z pierwszego miejsca.

Na początku czerwca piłkarki z Wielkopolski wystąpiły w turnieju półfinałowym. Pokonały w nim po 1:0 reprezentacje Podkarpacia oraz Podlasia, a także bezbramkowo zremisowały z Dolnym Śląskiem. Siedem zdobytych punktów pozwoliło na awans do wielkiego finału. Ten odbył się w niedzielę w Kościelcu (województwo śląskie), a rywalem naszych zawodniczek była kadra Małopolski. Spotkanie było bardzo wyrównane, a o losach tytułu przesądził jeden gol. Zdobyła go (podobnie jak w obu zwycięskich meczach w turnieju półfinałowym) w 25. minucie Nadia Krezyman, na co dzień zawodniczka Błękitnych Owińska. W drugiej połowie zawodniczki z Małopolski przeważały, choć swoje sytuacje do podwyższenia wyniku miały także wielkopolanki. Ostatecznie żadna ze stron do bramki już nie trafiła i z sukcesu cieszyła się reprezentacja Wielkopolskiego ZPN.

– Mecz do ostatnich minut trzymał w napięciu i myślę, że kibicom licznie zgromadzonym na trybunach przyniósł wiele emocji. W pierwszej kolejności chciałabym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego zwycięstwa. To nasz wspólny sukces całej społeczności wielkopolskiej piłki kobiecej. W sumie rozegrałyśmy 10 spotkań i odniosłyśmy aż 8 zwycięstw. To wielki wyczyn. Gratuluję również drużynie z Małopolski, a wszystkim zawodniczkom życzę jak największych sukcesów i oczywiście jak największej liczby meczów z „Orzełkiem” na piersi – powiedziała dumna ze swoich podopiecznych trener Anna Jankowska.

Złoto wywalczone przez dziewczęcy zespół jest pierwszym tytułem zdobytym tego lata przez reprezentacje Wielkopolskiego ZPN. O medale powalczą jeszcze trampkarze starsi (rocznik 2002), którzy turniej finałowy Pucharu im. K. Górskiego rozegrają w Dębicy w dniach 26 czerwca – 1 lipca, a także juniorki (U-16) i juniorzy młodsi (2001). Ich zmagania odbędą się w dniach 2-8 lipca na Mazowszu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,

Kadra Wielkopolskiego ZPN – Mistrzynie Polski U-13 dziewcząt

Julia Drożak, Kornelia Kaczmarek, Klaudia Łuczak (wszystkie KA 4 resPect Krobia), Małgorzata Dziamska, Marta Hofland (obie OTPS Winogrady), Aniela Owoc, Faustyna Owoc (obie UKS Orlik Mosina), Wanessa Franc (PS Gniezno), Maria Haremska (Kotwica Kórnik), Oliwia Jaśniak (UKS Śrem), Nadia Krezyman (Błękitni Owińska), Martyna Kubiak (Sokół Pniewy), Maja Kuleczka (Lech Poznań Football Academy), Liwia Lizik (Medyk Konin), Aleksandra Nowak (AKF Poznań), Kinga Połatyńska (Szkoła Futbolu Gniezno), Dobrosława Skorupska (MTS Pawłowice), Klaudia Wojtkowiak (GKS Dopiewo).

(Fot. Wielkopolski ZPN).


(Visited 531 times, 1 visits today)

Leave a Reply