Mistrzostwa Polski tuż-tuż! Kto wróci ze złotym medalem z JBL Triathlon Sieraków?

Zostały zaledwie 4 tygodnie do rozpoczęcia Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie średnim (blisko 113 km). Zawodnicy intensyfikują przygotowania, a organizatorzy dopilnowują wszelkich szczegółów, by wszyscy mogli cieszyć się magiczną atmosferą 12. edycji JBL Triathlon Sieraków. Co czeka nas w krainie 100 jezior?


W dniach 24-26 maja Sieraków ponownie stanie się triathlonową stolicą Polski! Wielkie świętowanie rozpocznie się już w piątek, kiedy to dzieci będą mogły wystartować w biegach i duathlonie dostosowanych długością tras do ich wieku. Następnie w sobotę i niedzielę rozpoczną się zmagania dorosłych na dystansie ⅛, ¼ oraz ½ ironmana, czyli kolejno dystansami nazywanymi sprinterskim, ćwiartką oraz średnim. 

Zwłaszcza ten ostatni sprowadzi ponownie nad Jezioro Jaroszewskie zarówno pasjonatów triathlonu trenujących dla własnej satysfakcji, jak i tych, którzy triathlonowi poświęcili swoje życie i zajmują się tą dziedziną sportu zawodowo. W stawce bowiem jest tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski, co motywuje zawodników do oddania na trasie swojego serca i płuc.

Organizatorzy JBL Triathlon Sieraków chcą dotrzymać tradycji, w której wysoki poziom sportowy miesza się z rodzinną atmosferą. Pozwala to cieszyć się imprezą zarówno startującym, jak i kibicom.

W święto sportu w Sierakowie będziemy mogli uświadczyć niesamowitą rywalizację o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski – tego jestem pewien. Oprócz tego chcemy jednocześnie zadbać o kibiców, którzy muszą mieć siłę, by ponieść dopingiem wszystkich uczestników na finiszu! Dlatego w trosce o ich komfort zadbaliśmy o dużą strefę gastronomiczną oraz specjalną strefę dla dzieci Pho3nix Kids Zone, którą po raz kolejny przygotowaliśmy z fundacją Pho3nix. – Mówi organizator zawodów Wojciech Kruczyński.

W trakcie JBL Triathlon Sieraków odbędą się również rywalizację sztafetowe. Wśród zawodników, którzy biorą w niej udział znajdują się gwiazdy sportu! Między innymi halowy Mistrz Europy w biegu przez płotki Marek Plawgo oraz medalistka olimpijska w cross-country Maja Włoszczowska! Do zespołów sportowców może dołączyć każdy! Jest to specjalna akcja charytatywna JBL Triathlon Sieraków, w ramach której środki z zapisów zostaną przekazane na wsparcie programów fundacji Pho3nix oraz młodych sportowców, którzy marzą o osiągnięciu wielkich sukcesów.

Nadal istnieje możliwość zapisu na zawody! Wszelkie szczegóły są dostępne na stronie JBL Triathlon Sieraków.

 

 

(Visited 123 times, 1 visits today)

Leave a Reply