Miliony na Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka

Ponad 100 milionów zł dofinansowania dostanie projekt budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka wraz z wyposażeniem. Placówka będzie największym szpitalem pediatrycznym w Poznaniu.

Nowy szpital będzie miał ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych,


zmieści się w nim ponad 2 tysiące pomieszczeń. Najmłodsi pacjenci będą leczeni w pojedynczych salach, każda z nich wyposażona zostanie w łazienkę oraz miejsce dla rodzica.

W Centrum stworzony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) – lokalizacja pozwoli na korzystanie z lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Wojewódzkim, Przy SOR-ze zaplanowano też miejsca zabiegowe, gdzie mali pacjenci będą mogli otrzymać natychmiastową pomoc chirurgów.

O szpitalu dziecięcym w Poznaniu mówiło się od lat, ale dopiero podczas obecnej kadencji prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak, zawarł porozumienie z władzami województwa. Miasto przekazało pod budowę szpitala działkę w rejonie ulic Dojazd – Adama Wrzoska – Wincentego Witosa. W zamian za to zarząd województwa przekazał Poznaniowi udział w nieruchomości przy ul. Szwajcarskiej.

W piątek, 15 grudnia, Ministerstwo Rozwoju ogłosiło, że projekt otrzyma 101,38 mln zł dofinansowania.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka  ma przejąć część działalności Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu oraz Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Kiekrzu. Centrum będzie świadczyć usługi medyczne w zakresie hospitalizacji oraz specjalistycznej opieki ambulatoryjnej o profilach: pediatrycznym oraz rehabilitacyjnym.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.plTen pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 128 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz