Miasto Szkła zbyt mocne. Biofarm Basket przegrywa w Krośnie

Biofarm Basket Poznań przegrał ze spadkowiczem z PLK, Miastem Szkła Krosno 71:80 w meczu 12. kolejki 1 Ligi koszykówki. Basket odstawał od swojego rywala przez całe spotkanie i mimo lepszej gry w drugiej połowie, nie był w stanie nawiązać walki.

Pierwsza kwarta zapowiadała wyrównane spotkanie. Choć drużyny czekały aż do 3. minuty by rozpocząć zdobywanie punktów, kwarta obfitowała w sytuacje pod koszem. Po 10 minutach czasu gry, krośnianie prowadzili 20:17, a efektowym buzzer-beaterem za 3 punkty popisał się Filip Struski. Druga kwarta była już dla Basketu zdecydowanie gorsza. Gospodarze wrzucili szósty bieg i zaczęli odskakiwać poznaniakom, którzy coraz częściej popełniali błędy w obronie. BBP zdobył zaledwie 11 punktów wobec 19 dla Miasta Szkła. Prowadzący w połowie meczu 39:28 zawodnicy trenera Marcina Radomskiego, po wyjściu z szatni kontynuowali szarżę, utrzymując niekiedy nawet i kilkunastopunktową przewagę nad gośćmi z Poznania. Krosno wygrało trzecią kwartę 22:20. W ostatniej części gry, do głosu wreszcie nieśmiało doszedł Biofarm Basket, który mimo, że ten etap wygrał 23:19, to na zbliżenie się do rywala z ekstraklasowym doświadczeniem było zdecydowanie za późno. Miasto Szkła Krosno – Biofarm Basket Poznań, 80:71.

W Biofarmie Baskecie ponownie najlepiej spisał się Marcin Flieger. Doświadczony rozgrywający zdobył 17 punktów i 7 asyst. Drugi w Baskecie pod kątem zdobyczy punktowej był Mateusz Bręk, który „rzucił” 15 punktów. Na parkiecie krośnieńskiej Hali MOSiR królował natomiast Marcin Dymała. 29-letni rzucający zdobył dla gospodarzy 21 punktów, 5 asyst i 5 zbiórek. Dobrze punktował dzisiaj również Alan Czujkowski, który zdobył 19 punktów i 6 zbiórek..

Następny mecz Biofarm Basket Poznań stoczy na swoim terenie z tegorocznym beniaminkiem, drużyną Weegree AZS Politechnika Opolska. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 7 grudnia o godzinie 18:00 w Hali CityZen przy ul. Droga Dębińska 10c.