Miał być zysk, a zostały kredyty do spłacenia. Wartość strat to kwota 295 tysięcy złotych.

Wrzesińscy policjanci ostrzegają przed atrakcyjnymi ofertami szybkiego i łatwego zysku. W rzeczywistości takie zestawienie nie istnieje. Każdego tygodnia mundurowi odnotowują kolejne przypadki oszukanych osób.


Od 29 września br. mieszkanka Wrześni prowadziła konwersację z rzekomymi doradcami finansowymi, których znalazła na portalu ogłoszeniowym. W prowadzonych rozmowach z pseudo specjalistami obiecany był zarobek oraz szybki zysk.

Niestety do momentu, w którym 24-latka doszła do wniosku, że jest to mistyfikacja minął ponad miesiąc, po którym 9 listopada br. zostało złożone zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Wartość strat, które poniosła kobieta to zawrotna kwota 295 tysięcy złotych.

Oszuści namówili na samym początku 24-latke do zainwestowania 200 euro, które po pierwszych wątpliwościach chcąc odzyskać musiała opłacić „ubezpieczenie zwrotne”. I można powiedzieć, że od tego momentu kobieta wpadła całkowicie w sidła oszustów.

Kolejne kroki polegały na kliknięciu w link do przesłanej strony przez pseudo finansistów strony oraz podanie danych do swoich kont bankowych, na których zostały zaakceptowane kredyty gotówkowe, a także udostępnienie zdjęcia dowodu osobistego. Oszuści wykonywali różne transakcje w postaci wpłat oraz niestety wypłat z kont 24-latki.

W ostatecznym rozrachunku okazało się, że na mieszkankę Wrześni oprócz wziętych kredytów została założona także działalność gospodarcza zajmująca się doradztwem finansowym oraz Profil Zaufany.

Jak widać na tym przykładzie oszuści dalej swoimi już znanymi metodami zarabiają duże pieniądze. W rozmowach ze swoimi ofiarami wywierają merytoryczną presję, która je zatraca w racjonalnym postrzeganiu rzeczywistości. Wrzesińscy policjanci ostrzegają przed atrakcyjnymi ofertami szybkiego i łatwego zysku.

(Visited 363 times, 1 visits today)

Leave a Reply