Mężczyzna usłyszał zarzut za znęcanie się nad psem

3-letni mieszkaniec gminy Jarocin usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyzna podejrzany jest o pozostawienie psa na opuszczonej posesji i rażące zaniedbanie czworonoga. W ustaleniu sprawcy pomogło rozpoznanie przeprowadzone przez dzielnicowego wśród mieszkańców.


30 września br. policjanci z Jarocina poproszeni zostali przez pracowników Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radlinie o pomoc przy zabraniu psa z pustostanu znajdującego się w Brzostowie. Według przekazanych mundurowym informacji, zwierzę miało tam przebywać od około dwóch lat i w tym czasie pozbawione było opieki oraz leczenia.

Widok psa zastanego na miejscu nie pozostawiał złudzeń. Zaniedbany owczarek niemiecki żywiony był sporadycznie, nie miał dostępu do wody a dodatkowo jego uszy zaatakowała choroba.

Czworonoga otoczono opieką w schronisku a policjanci rozpoczęli poszukiwania właściciela zwierzęcia.
Dzięki rozpoznaniu przeprowadzonemu przez dzielnicowego ustalono, że właścicielem owczarka o imieniu Drago jest 43-letni mieszkaniec Jarocina. Mężczyzna miał dostać psa od kolegi w celu zapewnienia mu należytej opieki. Jak się jednak okazało, skazał go na warunki bytowania dalekie od oczekiwanych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad zwierzęciem.
Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

(Visited 357 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz