Mężczyzna podejrzany o atak seksualny zatrzymany! [AKTUALIZACJA]

Komenda Miejska Policji w Poznaniu:
 
Mężczyzna, którego wizerunek publikowaliśmy w środę został zidentyfikowany i zatrzymany.
Materiały przekazane do wiadomości publicznej pochodziły z kamer monitoringu zainstalowanego w tramwaju.


Mężczyzna poruszał się nim tuż przed napadem. Policjanci zajmujący się sprawą próbowali zidentyfikować podejrzanego w sposób operacyjny. Gdy te działania nie dały rezultatu, w uzgodnieniu z prokuraturą zdecydowali o publikacji zdjęć w internecie.
Już w środę otrzymali pierwsze informacje. Okazało się, że podejrzany nie przebywał w miejscu zamieszkania. Został rozpoznany w miejscu publicznym w czwartek. Wezwani policjanci zatrzymali mężczyznę w centrum miasta.
Na podstawie materiałów dowodowych został mu przedstawiony zarzut usiłowania doprowadzenia kobiety do innej czynności seksualnej. Na wniosek policji i prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wspólnie z prokuraturą prowadzą śledztwo w sprawie napadu na młodą kobietę, na tle seksualnym. Do tego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia w biały dzień w wiacie przystankowej na Rondzie Starołęka.

Uwaga! Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie zaatakowania na tle seksualnym kobiety.

Policjanci z Nowego Miasta wyjaśniają sprawę zaatakowania na tle seksualnym kobiety. Do zdarzenia doszło 30 sierpnia br. na przystanku Rondo Starołęka w kierunku Franowa.Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęć bądź mają informacje na temat tego zdarzenia, prosimy o kontakt z policjantami.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto prowadzą śledztwo w sprawie zaatakowania na tle seksualnym kobiety. Mężczyzna ciągnął kobietę za włosy i przy użyciu przemocy chciał ją zmusić do wykonania innej czynności seksualnej. Do zdarzenia doszło 30 sierpnia br. ok. 9.30 na przystanku Rondo Starołęka w kierunku Franowa. 

Mężczyzna, który miał dopuścić się napaści ma ok. 60 lat, jest wysoki – ok. 190 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała. Ma średniej długości włosy, jasne blond. W dniu zdarzenia był ubrany w brązowe spodnie oraz koszulę w kratę z czerwono-czarnymi wstawkami. 

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia lub rozpoznające wizerunek mężczyzny ze zdjęć prosimy o pilny kontakt z policjantami z Nowego Miasta nr tel. 572 904 315 lub pod całodobowymi numerami: 47 77 123 11, 112.

Maciej Święcichowski

(Visited 1 446 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz