Mercedes na Dwóch Brzegach

Mercedes-Benz oficjalnym samochodem Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym i Janowcu n/Wisłą oraz współ-sponsorem nagród regulaminowych w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych.


Statuetka „She’s Mercedes” dla twórczyni, której film zajmie najwyższe miejsce w konkursie


Festiwal, którego dyrektorką artystyczną jest Grażyna Torbicka, to projekt artystyczny dla koneserów kina i innych sztuk. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza. Siłą festiwalu jest możliwość codziennego spotkania z artystami, mistrzami i debiutantami.

Ważną częścią festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych. Do konkursu kwalifikowane są filmy trwające do 35 minut – fabuły, dokumenty, animacje, filmy eksperymentalne – wyprodukowane w 2016 lub 2017 roku. W jury zasiądą nie widzowie festiwalu, lecz filmowcy: Anna Zamecka (reżyserka nagradzanego na światowych festiwalach dokumentu „Komunia”), Marcin Koszałka (wybitny operator, dokumentalista oraz reżyser „Czerwonego pająka”) i Maciej Dejczer (zdobywca nagrody Europejskiej Akademii Filmowej za „300 mil do nieba”).

Twórczyni, której film Jury oceni najwyżej, otrzyma statuetkę „She’s Mercedes”. „Inicjatywa „She’s Mercedes” skierowana jest do kobiet różnych profesji, które wzajemnie się inspirują, dzielą spostrzeżeniami na temat osiągnięć w pracy zawodowej, życia prywatnego, realizowania pasji i właściwego zbalansowania wszystkich dziedzin życia. Po raz pierwszy w Polsce nagroda zostanie przyznana w kategorii „Film”.

Mercedes-Benz we współpracy ze swoim dilerem AutoIdea (salony w Warszawie, Olsztynie i Białymstoku) zapewnia transport gości festiwalowych i prezentuje się w najpiękniejszych zakątkach i okolicach Kazimierza Dolnego.

Obsługę i transport zapewniają w tym roku samochody marki Mercedes-Benz Klasy C, V, S i GLE oraz Vito i Sprinter.

11 edycja festiwalu odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia.(Visited 263 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz