Lwówek: Rewitalizacja rynku dobiega końca. Widać efekty. [ZDJĘCIA, FILM]

Prace rewitalizacyjne lwóweckiego rynku, które rozpoczęły się w 2019 roku, dobiegają końca. Już niedługo ta przestrzeń miejska zostanie oddana do użytku mieszkańców. Trwająca około roku rewitalizacja rynku kosztowała ponad 8 milionów złotych, z czego blisko 5, 5 miliona to środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Lwówek ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w ramach działania 9.2.1 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, przemysłowych i powojskowych w kwocie 5.463.448,82 zł.


Na Rynku poprawiona zostanie funkcjonalność oraz estetyka, co umożliwi mieszkańcom spędzanie w jego przestrzeni wolnego czasu. Możliwa będzie także organizacja licznych imprez i wydarzeń. Oferta kulturowa miasta ulegnie zdecydowanej poprawie przyciągając zarówno mieszkańców obszaru rewitalizacji jak i osoby z całej gminy.

Zrealizowany projekt z pewnością ożywi tą część miasta i przyczyni się do podniesienia, jakości życia mieszkańców. Na skutek rewitalizacji Rynku miasto Lwówek zyska wysokiej, jakości przestrzeń publiczną, która jest tak bardzo potrzebna w mieście. – zapewnia firma liderprojekt.pl zajmująca się pozyskiwaniem funduszy UE.

 

(Visited 1 546 times, 1 visits today)

Leave a Reply