Ludzie Rutkowskiego przeczesują lasy w wokół Bydgoszczy i Wągrowca [FILM]

Ludzie Rutkowskiego przeczesują lasy w poszukiwaniu skradzionych, tydzień temu w Bydgoszczy, maszyn do wycinki drzew Jaki informuje portal patriot24.net :

– Sprawdzimy numery maszyn pracujących w lasach w obrębie 200 km wokół Bydgoszczy. Jeśli skradziony sprzęt wykorzystywany jest do realizacji przetargów, wykluczymy złodziejskiego przedsiębiorcę z rynku – zapowiada Krzysztof Rutkowski.

Sprawa kradzieży maszyn w nocy z 8 na 9 -go czerwca 2017 roku została nagłośniona podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się w Hotelu „Pod Orłem” w Bydgoszczy.

Tuż po niej ludzie Rutkowskiego rozpoczęli ustalenia, kto mógł się przyczynić do tej kradzieży i dokąd wyjechały maszyny.

– Z pewnością udział w tym zdarzeniu mają osoby związane z pracą skradzionego sprzętu, czyli osoby które wiedziały gdzie stacjonują maszyny i jak można je uruchomić by wyjechały na własnych kołach na znaczną odległość – tłumaczy agent Rutkowskiego.

Z najnowszych ustaleń wynika, że maszyny przejechały powoli, leśnymi drogami w stronę Wągrowca. To tam udała się ekipa Krzysztofa Rutkowskiego by rozpocząć prace poszukiwawcze.

– Jesteśmy zdeterminowani by te maszyny odnaleźć, bo jedna z hipotez mówi o możliwej podmianie zużytych maszyn na te skradzione – tłumaczy agent Krzysztofa Rutkowskiego.

– Wskazuje na to kradzież ciągnika Zetor z 1984 roku. Na liczącą 33 lata maszynę mógł się zdecydować np. właściciel podobnego modelu zużytego i zepsutego.


Trzeba się liczyć z tym, że mając dowód rejestracyjny zepsutej maszyny ktoś jeździ dziś skradzionym ciągnikiem, licząc że w lesie nikt się nie zorientuje. Ale tak nie będzie – zapowiada agent Rutkowskiego.


Wraz z niniejszym tekstem prezentujemy po raz kolejny numery znamionowe skradzionych maszyn.

Informacje o skradzionych maszynach:

  • Ciągnik rolniczy ZETOR 16045 nr rej. CBY 78J7 nr ramy 101393 koloru czerwonego rok produkcji 1984
  • Przyczepa leśna do załadunku drewna marki PALMS z żurawiem typ 700 nr fabryczny żurawia 12658 nr fabryczny podwozia 1425 koloru czarnego rok produkcji 2013.

– Nawiązujemy współpracę w bardzo szerokim zakresie z leśnikami, strażą leśną, policją i samorządowcami. Jesli okaże się, że skradzione maszyny wykorzystywane są do realizacji przetargów na terenia Lasów Państwowych, postaramy się o wykluczenie złodzieja z tego typu intratnego biznesu – zapowiada Krzysztof Rutkowski, z którym można się kontaktować w tej sprawie dzwoniac pod numer +48 600 007 007.


(Visited 1 073 times, 1 visits today)

Leave a Reply