Lokal otwarty mimo epidemii

W miniony weekend funkcjonariusze Posterunku Policji w Mikstacie ujawnili lokal rozrywkowy czynny i obsługujący klientów mimo obowiązującego stanu epidemii. Wobec właścicieli interwencję podejmowano zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.


Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

21 marca 2020 roku na terenie gminy Mikstat funkcjonariusze tamtego posterunku ujawnili otwarty lokal rozrywkowy. W środku znajdowali się klienci spożywający napoje alkoholowe, nigdzie nie było widać informacji o zamknięciu lokalu. W rozmowie właściciele twierdzili, że wiedzą o obowiązującym zakazie, ale z czegoś muszą też żyć. Policjanci polecili zamknąć lokal i dopilnowali wykonania tego polecenia. Funkcjonariusze poinformowali, że decyzję o ukaraniu właścicieli podejmie sąd.

Niestety już następnego dnia, w niedzielę, musieli podejmować podobne działania w tym samym lokalu. Właściciele uznali, że lokal może być otwarty, jeżeli poinformują klientów, że sprzedaż alkoholu odbywa się na wynos. Niestety, mylili się. Również tym razem interwencja dzielnicowych zakończyła się sporządzeniem dokumentacji dla sądu.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym od 14 marca Rozporządzeniem Ministra Zdrowia Polska objęta jest stanem zagrożenia epidemiologicznego. Wiąże się z tym szereg obostrzeń, w tym całkowity zakaz prowadzenia działalności rozrywkowej. W tym związanej z konsumpcją i podawaniem napojów.

Walczmy z epidemią wspólnie. Ograniczajmy możliwość rozprzestrzeniania się wirusa.  Najlepiej po prostu #zostanwdomu.

Adam Juszczak/MŚ

(Visited 378 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz