LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl na Mistrzostwach Polski LZS do lat 15 i 17 w Siedlcach
W Siedlcach (5-7 maja) odbyły się Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17. W tych zawodach LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, reprezentowało siedmioro zawodników.
W Pierwszym dniu startowała Klaudia Cicha, która miała dużą szansę na zdobycie medalu. Niestety jedno spalone podejście w rwaniu, spowodowało stratę, której zawodniczka nie odrobiła w podrzucie, mimo ambitnej walki a nawet ataku na rekord życiowy.

Następnego dnia startowało aż pięciu zawodników. Miła niespodzianka był złoty medal Kacpra Przybyła, który pomimo kontuzji pleców i zerwanej odcisku na dłoni w dobrym stylu, bo już drugimi podejściami zapewnił sobie to zwycięstwo (rwanie 75 kg, podrzut 95 kg) Wszyscy liczyliśmy również na złoto w kategorii wagowej Martina Stasika.

Niestety jak to bywa w sporcie, czasem start po prostu nie wychodzi. Pomimo tego, że jeden z kluczowych zawodników z Nowego Tomyśla, był w wysokiej formie, spalił wszystkie podejścia w podrzucie i nie był klasyfikowany w dwuboju. Osłodą jego startu, jest nowy rekord życiowy w rwaniu w kategorii do 62 kg, który teraz wynosi 100 kg.

Brązowy medal uciekł także Arkadiuszowi Mocnemu, który po rwaniu zajmował drugie miejsce, jednak dwie spalone próby na 129 kg przekreśliły tę szansę i ostatecznie zajął on czwarte miejsce. Ostatniego dnia wystartowali nasi zawodnicy z kat. 85 gdzie bardzo miłą niespodziankę zrobił Szymon Lisiak, który poprawił rekord w rwaniu i zdobył ostatecznie brązowy medal ( 86 kg/100 kg). Warto dodać, iż Szymon jest młodym zawodnikiem, który podnoszenie ciężarów trenuje zaledwie pięć miesięcy. Karol Białecki startujący w kategorii do 69 kg, zajął ósme miejsce, a Marcel Moder w + 85 miejsce dziewiąte.

Trener klubowy Adrian Pawlicki, który był z zawodnikami w Siedlcach powiedział: „Na pewno nie był najlepszy występ naszych zawodników, ale tak się w sporcie nieraz dzieje. Czasem wystarczy słabsza dyspozycja dnia. Wiemy też, jakie niektórzy zawodnicy popełnili błędy i jestem przekonany, że dzięki temu lepiej przygotujemy się do startu do bardzo ważnej dla nas imprezy, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

(Visited 438 times, 1 visits today)

Leave a Reply