Leszno – „Kieruj z sercem nie tylko w Walentynki” [ZDJĘCIA]

Leszczyńscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lesznie przeprowadzali „walentynkowe” kontrole drogowe. Kierowcy otrzymywali „pozytywne mandaty” w postaci serduszkowych zawieszek do samochodów z hasłami propagującymi bezpieczeństwo na drodze.

14 lutego br. dzieci ze Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa działającego przy Szkole Podstawowej Nr 1 wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, przeprowadzili nietypowe kontrole drogowe. Wybór daty akcji nie był przypadkowy, bo zorganizowana została z okazji Dnia Zakochanych pod hasłem „Kieruj z sercem nie tylko w Walentynki”.

Podczas kontroli, kierowcy otrzymywali od najmłodszych własnoręcznie wykonane serduszka w postaci samochodowych zawieszek z hasłami propagującymi bezpieczeństwo i rozsądek w ruchu drogowym. Dodatkowo każdej osobie podarowano dekalog przypominający o rozważnym przygotowaniu się do podróży, rozsądnej i kulturalnej jeździe oraz bezpiecznym powrocie do bliskich.

Hasła zredagowane przez dzieci były przepełnione wrażliwością i „chwytały za serce”. Policyjno – dziecięce kontrole drogowe wywoływały uznanie i aprobatę kierowców, uśmiech na ich twarzach, a mandaty przyjmowane były wyjątkowo chętnie.

Monika Żymełka/ RKG

(Visited 142 times, 1 visits today)

Leave a Reply