Lekarz z Wielkopolski wspólnie z Kazikiem w protest songu

Obecny czas nie jest łatwy, w szczególności dla pacjentów i całej służby zdrowia. O tym wiedzą wszyscy. Jednak nie wszyscy potrafią to przedstawić tak dosadnie jak czyni to w tym roku Kazik Staszewski, który nie daje o sobie zapomnieć nieprzerwanie od kiltu dekad.

Tym razem Kazik wspomógł zespół muzyczny Satori w najnowszym protest songu pt. Oddział Beznadziejnych Przypadków.

Zespół muzyczny Satori to również zespół medyczny, a o tym nie każdy wie.

O tym czy zajmują się, na co dzień i współpracy z Kazikiem Staszewskim mówi Tomasz Jopek, lekarz oraz wokalista zespołu Satori:

Nazywam się Tomasz Jopek. Jestem lekarzem oraz wokalistą zespołu Satori. Po usłyszeniu słów ministra Sasina, o tym, że medycy są niezaangażowani i nie mają prawa się bać coś we mnie pękło. Widząc codzienny trud wkładany w pracę zarówno w szpitalu „covidowym”, jak i „niecovidowym” przez cały Personel Medyczny musieliśmy zareagować. Tak powstał utwór „Oddział Beznadziejnych Przypadków”. Udało nam się zaprosić Kazika Staszewskiego do tego projektu, któremu za współpracę jesteśmy bardzo wdzięczni. Odnosząc się do słów Tymona Tymańskiego: Kazik dołączył do projektu pro publico bono.

Pisząc słowa utworu miałem w głowie moją mamę pielęgniarkę, kuzyna ratownika medycznego i ciocię laborantkę. Sam jestem lekarzem. Moje spojrzenie na ochronę zdrowia nie ogranicza się, więc tylko do środowiska lekarskiego. Tak naprawdę ten utwór powstał jako głos mój i moich bliskich – rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanek z pracy, którzy z poświęceniem pracują i walczą nie tylko z wirusem – ten utwór to głos całego środowiska medycznego. Nie chcemy być chłopcem do bicia rządzących, którzy wycierają sobie nami ręce. Nie chcemy, aby odmawiano nam prawa do strachu i emocji. Nie jesteśmy robotami, którzy odhaczają zgony w karcie pacjenta. Jesteśmy ludźmi, a minister Sasin swoimi słowami chciał nam odebrać prawo do ludzkich emocji. To był zaczyn do napisania utworu. Jedni protestują na ulicach, ja postanowiłem nagrać z kolegami z Satori ten utwór.

Tak naprawdę problem leży w systemie ochrony zdrowia – niedofinansowanym, ale też graniu rządzących na skłócenie społeczeństwa. To rodzi agresję i brak ufności i o tym jest druga zwrotka „Oddziału beznadziejnych przypadków”, którą napisał Charlie – gitarzysta prowadzący. Nikt odkąd żyję tak Polaków nie dzielił jak Kaczyński. Lekarze jako wykształciuchy są doskonałym narzędziem, aby realizować politykę „dziel i rządź”. Spadek zaufania do przeciążonej i niedofinansowanej ochrony zdrowia (Polska wydała ze środków publicznych na ochronę zdrowia 4,8% PKB w 2018 r. To jeden z najniższych wskaźników w Unii Europejskiej, dla której średnia wyniosła 7,1% PKB) skutkuje tym, że Polacy bardziej boją się szczepień na koronawirusa niż samego wirusa.

Na co dzień Satori to dobrze zgrana paczka kumpli – poprzez muzykę chcemy komentować rzeczywistość – mamy nadzieję, że jeszcze nie raz nas usłyszycie.

 Tomasz Jopek pracuje w Przychodni Genus we Wronkach, prócz porad ortopedycznych, robi też USG bioderek dzieci metodą Grafa. Doktor Tomek dociera do każdego pacjenta, nawet we Wronkach. Przychodnia została otwarta 13 listopada, prężnie się rozwija a Tomek od początku nie bał się być twarzą przychodni i mocnym wsparciem działa na rzecz rozwoju placówki. Mimo przygotowywania się do kolejnego egzaminu, ciągle znajduje czas na wizyty w naszej przychodni.

Bardzo zacny specjalista o ludzkiej twarzy i ciepłym podejściu tak do dzieci, jak i z wyrozumiałością dla dorosłych. – podkreśla Piotr Markiewicz współwłaściciel przychodni Genus.

Zespół Satori całość dochodu z klipu przeznacza na WOŚP, a przychodnia również aktywnie kwestuje.

Link do wpłaty:

>>>WPŁATA Dla WOŚP<<<

(Visited 1 997 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz