Ładniej i wygodniej przy pętli Sobieskiego

Miejsca wydeptane w trawniku przez pieszych zostały utwardzone kostką brukową. Niebawem zostanie również zasiana trawa i nasadzona nowa zieleń. Dzięki temu okolica dworca Sobieskiego stanie się ładniejsza i bardziej przyjazna dla mieszkańców.


Utwardzona została nawierzchnia przy ul. Szeligowskiego – w miejscach, w których mieszkańcy skracali sobie drogę idąc z osiedla Batorego w kierunku dworca autobusowego oraz na pętlę tramwajową. Wcześniej przy chodniku pojawiły się wydeptane w trawniku „skróty”, teraz chodnik poszerzono w taki sposób, aby piesi wygodnie mogli dojść np. na przystanek tramwajowy.

Niebawem uporządkowany zostanie również pobliski teren: przy chodniku zasiana zostanie trawa, w rejonie pętli pojawią się również nowe nasadzenia. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych posadzone zostaną lilaki, w sumie kilkadziesiąt sztuk. Wybrano gęsty i niski krzew, który obficie kwitnie.

MPK Poznań powadzi te prace w ramach umowy powierzenia realizowanej z ZTM. W minionym czasie toczyły się one nie tylko przy pętli – na wniosek rady osiedla (podobnie jak w przypadku prac przy pętli) naprawiona została platforma pobliskiego przystanku autobusowego „Os. Sobieskiego Komisariat n/ż” – porośnięte mchem oraz uszkodzone kostki brukowe zastąpiono nowymi, dzięki czemu poprawił się komfort dojścia na przystanek i oczekiwania na przyjazd autobusu.

/mpk.poznan.pl/

(Visited 28 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz