KWP – Narkotyki i kradzione samochody – organizatorzy nielegalnego biznesu w areszcie

Przechwycone narkotyki warte ponad milion złotych, zabezpieczone części od kradzionych pojazdów, trzech zatrzymanych mężczyzn. To efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Funkcjonariusze Policji z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania, w wyniku których kolejni dilerzy narkotykowi trafili do aresztu. Jak się okazało są oni zamieszani także w inne przestępstwa.  
2 września 2020 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu poznańskiego policjanci zatrzymali trzech mężczyzn.  Przy zatrzymanych oraz w zajmowanych przez nich mieszkaniach znaleziono narkotyki warte około 1 miliona złotych –  prawie 14 kg marihuany, blisko 5,5 kg amfetaminy w postaci proszku i 3,5 litra płynnej amfetaminy, a także przeszło 4 kg kryształu MDMA  oraz 120 gramów kokainy.

Nadto w warsztacie  mechaniki pojazdowej, prowadzonej przez jednego z podejrzanych, podczas przeszukania pomieszczeń firmy policjanci znaleźli części samochodowe i elementy karoserii pochodzące z wcześniejszych kradzieży. Biegły ustalił, że pochodzą one od  pojazdów – marki Ford skradzionego w Brandenburgii oraz marki BMW skradzionego w Kołobrzegu.

Na terenie warsztatu śledczy zabezpieczyli także liczne podzespoły od niezidentyfikowanych pojazdów, które mogą pochodzić z kradzieży oraz około 800 kilogramów liści tytoniu.

Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dwóch podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków – na wniosek prokuratora zostało aresztowanych przez Sąd na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo posiadania znacznych ilości narkotyków podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Iwona Liszczyńska/wielkopolska.policja.gov.pl/(Visited 402 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz