Kupili auto i je rozbili

 

W sobotę (10.02) o godzinie 16.30 do międzychodzkich policjantów dotarła informacja, że na drodze z m. Wielowieś w kierunku Gorzynia stoi uszkodzony samochód marki Ford. Wewnątrz siedzi dwóch mężczyzn.

Dyżurny skierował w to miejsce policjantów.
Mundurowi zastali w aucie dwóch pasażerów, którzy byli im dobrze znani z licznych „odwiedzin” komendy. Z ich pierwszych słów policjanci wywnioskowali, że mają do czynienia z pijanymi użytkownikami drogi. I tak też było, przeprowadzone badania wykazały po blisko 4 promile alkoholu u siedzącego za sterami auta i na miejscu pasażera mężczyzn.

Auto tak jak paseżerowi nie domagało i z pewnością mogło wcześniej w coś uderzyć. Policjanci znaleźli miejsce, w którym doszło do zdarzenia drogowego. Było to drzewo przy drodze z Muchocina do Międzychodu, przy którym uczestnicy zgubili tablicę rejestracyjną.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

Pojazd, którym się poruszali było kilka dni wcześniej zakupione w powiecie międzyrzeckim.

Kierowcy, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, prócz kary finansowej grożą dwa lata pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Źródło: /miedzychod.policja.gov.pl/(Visited 1 484 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz