KRYMINALNI ZLIKWIDOWALI DZIUPLE SAMOCHODOWE. W grę wchodzą setki aut FILM]

Policjanci z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 28 do 54 lat. Wszyscy zamieszani są w handel częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzieży. W grę wchodzą setki aut.


Prace operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie trwała od wielu miesięcy, ale jej efekty zaskoczyły nawet mundurowych. Od 8 października br. rozpoczęła się realizacja – bodajże największa w historii konińskiej komendy.

Policjanci dotarli do kilkunastu dziupli samochodowych na terenie województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Ogrom części, jakie tam zastali wprowadził wszystkich w osłupienie. Cały czas trwa liczenie i ewidencjonowanie części, ale już wiadomo, że pochodzą z kilkuset samochodów skradzionych na terenie całej Europy. Ostatnie „nabytki” paserów pochodzą z 7 października br.: mazda skradziona w Warszawie i silnik z volvo skradzionego w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn z Konina i województwa kujawsko-pomorskiego. Mają od 28 do 54 lat. Trwają czynności procesowe i wkrótce zapadać będą decyzje o ewentualnych zarzutach dla nich.

Marcin Jankowski/DPB

(Visited 5 847 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz