Kryminalni zatrzymali seryjnego włamywacza

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z pilskiej komendy zatrzymali 30–letniego mieszkańca Piły, podejrzanego o włamanie do kilku piwnic znajdujących się na terenie miasta. Łupem złodzieja padły rowery. Straty oszacowano na kilka tys. złotych.


 Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy na bieżąco zbierali i analizowali materiały dotyczące kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie miasta. Wielokrotnie funkcjonariusze przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem do piwnic, dokonanych przez nieznanych sprawców. Stróże prawa w toku wykonywanych czynności wytypowali osobę, która mogła być odpowiedzialna za te zdarzenia.

19 stycznia br. pilscy kryminalni zatrzymali seryjnego włamywacza. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Piły. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem do czterech piwnic na terenie Piły, na przełomie ostatnich kilku tygodni. Dodatkowo kryminalni ustalili, że mężczyzna usiłował włamać się do jednej z piwnic w budynku wielorodzinnym znajdującym się przy ulicy Mickiewicza. Amator cudzego mienia wędrował po mieście i obserwował budynki mieszkalne. Kiedy pojawiła się okazja wejścia do środka, wykorzystywał ją. Do piwnic włamywał się poprzez uszkodzenie różnego rodzaju zabezpieczeń.

Łupem włamywacza padły rowery. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilku tys. złotych. Włamywacz skradzione mienie sukcesywnie sprzedawał, jednak pilscy kryminalni odzyskali większość skradzionych rowerów. Zatrzymany, to 30-letni mieszkaniec Piły. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za popełnione czyny grozi mu kara więzienia do 10 lat.

(Visited 82 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz