Kradzieże paliwa okazały się złym pomysłem na biznes.

Pilscy kryminalni zatrzymali osoby, które usiłowały dostać się do zbiornika z olejem napędowym zaparkowanej ciężarówki. Sprawcy przygotowali się, aby ukraść nawet 200 litrów paliwa. W toku policyjnych działań ustalono także, że jeden z zatrzymanych mężczyzn na początku marca wspólnie z inną osobą, dokonał kradzieży 50 litrów paliwa. Łącznie w sprawie zostały zatrzymane 4 osoby, które w różnych konfiguracjach dokonywały przestępstw.


15 kwietnia podczas nocnej zmiany pilscy kryminalni zwrócili uwagę, na samochód zaparkowany na parkingu przy drodze krajowej. Dwaj mężczyźni znajdujący się w środku nie potrafili logicznie wytłumaczyć, dlaczego się tam znajdują, zwłaszcza o tak późnej porze. W trakcie rozmowy byli widocznie zdenerwowani, a do jednego z nich nieustannie dzwonił telefon. Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli silną woń oleju napędowego, dlatego postanowili sprawdzić stojące w pobliżu zaparkowane samochody ciężarowe. Jeden z nich miał otwarty wlew paliwa. W bagażniku pojazdu, którym przyjechali mężczyźni kryminalni znaleźli węże z pompką oraz puste zbiorniki o pojemności 200 litrów. Ponadto ujawnili w pojeździe substancje narkotyczne w postaci amfetaminy o wadze 2,89 grama netto. W toku intensywnych czynności ustalono, że w pojeździe znajdował się jeszcze jeden mężczyzna, który początkowo zdążył zbiec przed przybyciem policjantów, jednak został także zatrzymany tego samego dnia.

Ten ostatni okazał się sprawcą nie tylko posiadania substancji narkotycznej oraz usiłowania kradzieży paliwa z pojazdu ciężarowego. 6 marca br. mężczyzna wspólnie z kolegą ukradł 50 litrów paliwa, a pozostałe 450 litrów porzucił na skutek szybkiej reakcji pokrzywdzonego. Łącznie w sprawie zostały zatrzymane 4 osoby, które w różnych konfiguracjach dokonywały przestępstw. Teraz mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem, a o przyszłości nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

mł. asp. Jędrzej Panglisz/pila.policja.gov.pl/

(Visited 562 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz