Kradzież w mieszkaniu seniorki. Złote pierścionki, łańcuszki i kolczyki łupem rabusiów.

Złote pierścionki, łańcuszki i kolczyki łupem rabusiów. Pod pozorem sprzedaży tkanin złodzieje dokonali kradzieży w mieszkaniu rawickiej seniorki.
W dniu wczorajszym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu przyjęli zgłoszenie kradzieży biżuterii z mieszkania rawickiej seniorki.


Do mieszkania 78 letniej mieszkanki Rawicza 8 grudnia po godzinie 15.00 przyszła kobieta, która zaoferowała sprzedaż tkanin. Seniorka wpuściła ją do mieszkania,a ona dokonała prezentacji materiałów. W trakcie pokazu nieznana kobieta poprosiła o szklankę wody, jednak kiedy seniorka ją przyniosła to stwierdziła, że lepsza byłaby kromka chleba, ponieważ jest cukrzykiem. Seniorka wówczas odmówiła podania jej chleba, gdyż zaniepokoiło ją jej zachowanie. Wtedy kobieta rozwinęła dużą tkaninę zasłaniając znajdujące się za nią drzwi wejściowe, po czym zebrała swoje materiały i wyszła z mieszkania.

O utracie złotej biżuterii 78 latka zorientowała się dopiero 11 grudnia. Z mieszkania seniorki zginęły dwa złote łańcuszki w tym jeden z zawieszką, trzy pierścionki złote z kamieniami, dwie pary kolczyków, w tym srebrne oraz złote z perłami a także złota zawieszka o łącznej wartości 2800 zł. Z relacji pokrzywdzonej wynika, iż kobieta która oferowała tkaniny była narodowości romskiej, wzrostu około 170 cm i mówiła niepoprawną polszczyzną. Wysoce prawdopodobne jest że działała w porozumieniu z inną osobą, która najprawdopodobniej w trakcie, kiedy seniorka poszła po wodę dokonała kradzieży biżuterii, a wyszła z mieszkania, podczas gdy kobieta rozwinęła materiał zasłaniając drzwi wejściowe.

Rawiccy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży.

Apelujemy do seniorów oraz ich rodzin o ostrożność przy wpuszczaniu do mieszkania osób nieznajomych, oferujących towar na sprzedaż, podających się za pracowników różnych instytucji. Pamiętajmy, że mamy prawo sprawdzić dokument osoby podającej się za pracownika danej instytucji np. pracownika socjalnego, listonosza, pracownika gazowni, wodociągów itp. oraz potwierdzić jego obecność w danym dniu w naszym mieszkaniu w jego zakładzie pracy. Należy także pamiętać, że okres świąteczny sprzyja dokonywaniu kradzieży, złodzieje nie świętują, żerują na ludzkiej dobroci i uczynności, dlatego tym bardziej należy zwrócić szczególną uwagę na to kogo wpuszczamy do domu. Jeśli jesteśmy zainteresowani towarem poprośmy o prezentację przed mieszkaniem lub umówmy się na inny termin, kiedy w domu będą inni domownicy lub zaprośmy sąsiadkę. Warto też kosztowności, pieniądze i biżuterię przechowywać w zamkniętych na klucz lub szyfr sejfach, skrzynkach na stałe zamontowanych do powierzchni podłogi czy ściany, a nie w miejscach łatwo dostępnych.


(Visited 159 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz