Kradł pieniądze w szkolnych szatniach

Ledwie skończył 17 lat, a już odpowie przed sądem jak dorosły za kradzieże pieniędzy. Mowa o młodym mieszkańcu Rydzyny, który w szkolnych szatniach kradł pieniądze z portfeli. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.


Na początku tygodnia leszczyńska Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieżach pieniędzy, które miały miejsce w jednej z leszczyńskich szkół. Nieznany sprawca podczas zajęć sportowych z damskiej szatni skradł na szkodę kilku uczennic pieniądze w kwocie ponad tysiąca złotych.

Policjanci z zespołu ds. nieletnich szybko ustalili, że związek z tymi kradzieżami ma 17-letni mieszkaniec Rydzyny. Jednak jak ustalono to nie jedyne przewinienia tego młodego mężczyzny. W minionych niespełna trzech tygodniach 17-latek jeszcze dwukrotnie wszedł do szkolnych przebieralni na terenie Leszna i podczas zajęć sportowych wyjmował z plecaków lub toreb portfele, a następnie zabierał z nich pieniądze. Łączne straty wyniosły ponad 2 tysiące złotych na szkodę kilkunastu osób.

11 lutego br. policjanci zatrzymali sprawcę opisanych przestępstw. Następnego dnia śledczy ogłosili mu zarzuty kradzieży. Tłumaczył policjantom, że skradzione pieniądze przeznaczył na własne wydatki. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka/IL

(Visited 521 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz