Kopanica – Śmiertelne potrącenie 58-letniego pieszego.

W piątek w godzinach wieczornych na drodze K32 w Kopanicy doszło do zdarzenia, w wyniku którego potrącony został 58-letni pieszy. Policjanci skierowani na miejsce wypadku ustalili,


że w zdarzeniu uczestniczył mieszkaniec Kopanicy oraz kierujący dostawczym Mitsubishi mieszkaniec Zielonej Góry. Niestety pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł następnego dnia w szpitalu.

16.03.2018 r. ok godz. 20:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze K 32 w Kopanicy. W rejon zdarzenia skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi po przyjeździe na miejsce zabezpieczyli je umożliwiając działanie pozostałym służbom oraz zorganizowali objazdy od strony Sulechowa i Wolsztyna.

W trakcie podjętych czynności ustalono, że 58-letni mieszkaniec Kopanicy wszedł na jezdnię poza oznakowanym przejściem dla pieszych wprost przed Mitsubishi Canter, którym kierował 53-letni mieszkaniec Zielonej Góry. W następstwie potrącenia, pieszy z wielonarządowymi obrażeniami przetransportowany został do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz uczestniczącego w nim pojazdu, zbadali również stan trzeźwości kierowcy auta. Urządzenie wskazało, że mężczyzna był trzeźwy. Od pieszego pobrano krew do badań  w celu wykluczenia bądź potwierdzenia obecności alkoholu w jego organizmie.

Utrudnienia wynikające z zablokowania drogi trwały do godz. 22:30, kiedy policjanci przywrócili pełną płynność ruchu pojazdów na tym odcinku.

Następnego dnia rano dyżurny wolsztyńskiej jednostki otrzymał informację, że pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w wolsztyńskim szpitalu.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które wolsztyńscy policjanci prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie.


(Visited 215 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz