Konwencja Koalicji Europejskiej w Poznaniu – dr Andrzej Grzyb poseł do PE

W sobotę w Poznaniu odbyła się konwencja Koalicji Europejskiej, w trakcie której wystąpili kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wśród nich dr Andrzej Grzyb poseł do PE.
– Powinniśmy zadbać o dobrą perspektywę finansową dla polaków, na rozwój społeczności lokalnej, na rozwój małej i średniej przedsiębiorczości, na rzecz wielkopolskiego rolnictwa, które daje prawie 1/3 produkcji rolnej w Polsce, tak jak uczyniliśmy to w poprzedniej kadencji – mówił podczas swojego wystąpienia poseł Grzyb.

Poseł mówił również o potrzebach społecznych: czystym powietrzu i środowisku, które możemy osiągnąć poprzez zmiany, takie jak choćby gospodarka o obiegu zamkniętym czy dyrektywa o czystych pojazdach (CVD), a także o odnawialnych źródłach energii. Dzięki temu możemy osiągnąć satysfakcjonujący rozwój zarówno w  bezpieczeństwie energetycznym jak i poprawie życia polaków. Poseł poruszył również problem zdrowia naszego społeczeństwa odnosząc się głównie do chorób nowotworowych i neurodegeneracyjnych jak Alzheimer i Parkinson, z  którymi walka w dalszym ciągu powinna być wspierana przez badania naukowe finansowane z funduszy UE. – Chcemy wspólnie rozwijać europejskie programy wsparcia pacjentów, które już są prowadzone –. Ponadto Europejscy Ludowcy (EPP) proponują wielki Unijny Program Onkologiczny #RakStop.

– Przed nami wiele wyzwań, ale to co powinno nas jednoczyć to przekonanie, że wybór sprzed 15 lat – to było marzenie pokoleń i wielu polaków, Wspólna Europa to nasz wybór, Wielkopolska da radę! – zakończył eurodeputowany Grzyb.

/andrzejgrzyb.eu/

 

(Visited 120 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz