Kontrole przeładowanych pojazdów

Ponowne kontrole mas pojazdów asenizacyjnych rozjeżdżających drogę gminną w Gnieźnie okazały się skuteczne. Nie było przeładowań. Inaczej niż w przypadku pojedynczego dostawczaka, który ważył prawie o dwie tony za dużo.


Kolejna kontrola pojazdów na wniosek mieszkańców została przeprowadzona 25 lipca na drodze gminnej nr 300051P w Gnieźnie. Tym razem sprawdzony pojazd  był normatywny i inspektorzy nie znaleźli nieprawidłowości  przy przewozie nieczystości ciekłych. Pojazd asenizacyjny został zatrzymany dynamicznie do kontroli drogowej, w tym wagowej.  Okazało się, że dopuszczalna masa całkowita pojazdu przewożącego nieczystości ciekłe do oczyszczalni ścieków mieściła się w normie do 26 t.

Tego samego dnia nienormatywny okazał się dostawczak zatrzymany na drodze ekspresowej S5 na zachodniej obwodnicy Gniezna. Kierowca jechał z Bydgoszczy do Kostrzyna i Poznania. Był znacznie przeładowany. Ważył 5,4 t, czyli o 1,9 t za dużo. Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 3.000 zł, a nadmiar artykułów spożywczych został przeładowany na inny podstawiony pojazd.

/witd-poznan/

(Visited 128 times, 1 visits today)

Leave a Reply