Konkurs Family Cup na CSI4* w Poznaniu.

Jeździeckie małżeństwa, rodzeństwa czy rodziców z dziećmi zobaczymy na pierwszym w Polsce Family Cup na CSI4* w Poznaniu.
Już od czwartku w Poznaniu zawody CSI4*. Tam w sobotnim programie m.in. sztafeta szybkości Family Cup.


Wśród jeźdźców często spotykamy małżeństwa dwóch zawodników, którzy poznali się poprzez swoją pasję do koni tak jak było to w przypadku Małgorzaty Ciszek-Lewickiej i Marka Lewickiego. Ola Kierznowska, obecnie mistrzyni Polski w kategorii do lat 14 miłością do koni zaraziła się od swojego taty, doświadczonego zawodnika Huberta Kierznowskiego (i mamy Anny). W sztafecie szybkości wystartuje także rodzeństwo: Mściwoj i Nawojka Kiecoń, którzy co ciekawe trenują pod okiem swojego taty, Rinaldo Kieconia. Innym rodzeństwem, które będziemy podziwiali są Wojciech i Agata Dahlke. Pewnie już wielu kibiców zauważyło, że dwa lata temu bardziej doświadczony Wojciech oddał Agacie swojego Vandamma, na którym był czwarty w mistrzostwach Europy juniorów w 2009, a na poznańskiej Woli wygrał Grand Prix w 2011 roku. Teraz na Vandamme wygrywa Agata.
Z Polaków w Family Cup wystartują jeszcze:
Rafał i Łukasz Krajewscy
Bogna Sąsiadek i Łukasz Wasilewski
Konkurs ten będzie zwieńczeniem bardzo ciekawego sobotniego programu. O godzinie 15.00 zostanie rozegrany konkurs o Wielką Nagrodę Wielkopolski, zaliczany do światowego rankingu, który będzie finałem średniej rundy. Tuż po nim swój pokaz zaprezentuje niemiecka grupa Degenerhof. Warto być wcześniej, bo od rana w programie finał młodych koni, bieg i spacer przełajowy „4 na Woli” czy konkurs dla amatorów i biznesmenów.
Dokładny program CSI4* w Poznaniu można zobaczyć na stronie www.csi4.pl/pl/
Na zdjęciu Wojciech Dahlke, najwyżej sklasyfikowany Polak w zeszłorocznym Grand Prix.(Visited 109 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz