Kolejny transport z Wielkopolski w ramach akcji #dlaUkrainy trafił do potrzebujących [ZDJĘCIA, FILM]

W miniony weekend wyruszył kolejny transport humanitarny z Wielkopolski do Ukrainy, wspierany przez redakcję Wielkopolskamagazyn.pl MMC MediaProjekt  MuzycznaPolska.pl oraz KryminalnaPolska.pl. Tym razem wolontariusze udali się m.in. do miejscowości takich jak Dołyna, Iwano-Frankiwsk oraz Lwów.

Oczywiście potrzeb w tej chwili jest wiele i są bardzo zróżnicowane, staramy się dostarczać to co jest najpotrzebniejsze, żywność, leki , wyposażenie specjalistyczne ale również pokarm dla zwierząt, nie tylko psów czy kotów. Odwiedziliśmy Домівка Врятованих Тварин Dom Uratowanych Zwierząt by dowiedzieć się jakie są ich potrzeby.  Dom Uratowanych Zwierząt opiekuje się nie tylko psami, są tam także wilki, konie, owce, kozy, króliki, świnki, ptactwo, bociany, sowy, nawet małpki, wszystkie zwierzęta jakie można tylko spotkać. Olbrzymią pomoc dla tych zwierząt przygotowali Polacy mieszkający w Holandii, w szczególności Pani Sylwia, która bezgranicznie pomaga całym sercem. Część ostatniego naszego transportu to produkty zebrane i przetransportowane do magazynu w Porażynie gdzie ma swą siedzibę Lokalne Centrum Wolontariatu dla Ukrainy, właśnie przez ekipę Pani Sylwii za co bardzo dziękujemy. Podziękowania należą się również wszystkim osobom które nam bezinteresownie pomagają tu w Polsce, Rokietnicy, Nowym Tomyślu czy Poznaniu ale również we Lwowie czy innych Ukraińskich miejscowościach, wśród nich są także żołnierze i przedstawiciele obrony terytorialnej, bez ich pomocy nasze kolejne wyjazdy nie doszłyby do skutku.

Wcześniej byliśmy również z pomocą w schronisku Притулок Милосердя i mamy informacje że potrzebne są budy dla psów.

W drodze powrotnej do Polski przyjechały z nami kolejne osoby, które wyjeżdżają z Ukrainy w obawie o zdrowie i życie. – relacjonuje jeden z wolontariuszy transportu #dlaUkrainy Piotr.

Wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób zechcą wesprzeć pomoc #dlaUkrainy zapraszamy do kontaktu:

redakcja@wielkopolskamagazyn.pl

z dopiskiem #dlaUkrainy

(Visited 460 times, 1 visits today)

Leave a Reply