Kolejny tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym!

13 lutego br. o godz. 10.36 do stanowiska kierowania wpłynęło lakoniczne zgłoszenia o wypadku na przejeździe kolejowym za miejscowością Granowo. Dyżurny niezwłocznie zadysponował załogi straży pożarnej z OSP Granowo i jednostki ratowniczo – gaśniczej.


W trakcie dojazdu jednostek ustalono, że zdarzenie ma miejsce na niestrzeżonym przejeździe, na drodze lokalnej łączącej drogę krajową Poznań Zielona Góra z miejscowością Separowo.

Po przybyciu na miejsce zastano całkowicie zniszczony samochód dostawczy przewożący pieczywo oraz skład pociągu /szynobus/ z poważnie uszkodzonym przodem, który zatrzymał się około 500 metrów za przejazdem. Przystąpiono do czynności zmierzających do wydobycia poszkodowanego kierowcy z wraku. W dalszej kolejności niezwłocznie przystąpiono do reanimacji. Równolegle jeden z pojazdów ratowniczych udał się w miejsce stacjonowania pociągu, gdzie ustalono ilość pasażerów oraz rozpoznano sytuacje pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych i zagrożeń. Lekarz przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon kierowcy auta, który był miał obywatelstwo białoruskie. Zarówno obsługa, jak i nikt z 60 pasażerów pociągu nie odnieśli obrażeń. 

Na miejscu swoje czynności prowadzili: prokurator, policja, służby kolejowe.

Niezależnie od ustaleń służb, odnośnie okoliczności i przyczyn, nie ulega wątpliwości, że na przejeździe panuje bardzo dobra widoczność, jadące składy są widoczne dla kierowców aut z znacznej odległości.

W tym miejscu po raz kolejny apelujemy do kierowców o ostrożność na przejazdach kolejowych.

Opracowanie: mł. bryg Marcin Nowak – KP PSP w Grodzisku Wlkp.

Zdjęcia: mł. asp. Paweł Wocial – KP PSP w Grodzisku Wlkp.

Zobacz również …

(Visited 4 329 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz