Kolejny tragiczny pożar! Nie żyje jedna osoba! Wśród rannych POLICJANT.

W środę 5 czerwca 2019 roku w miejscowości Zduny doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynku mieszkalnego, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć a dwie osoby zostały ranne.


Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 11:37. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z jednostki OSP Zduny. Do zdarzenia udał się również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że w budynku wielorodzinnym pali się lokal na parterze, wewnątrz znajduje się osoba. Pozostali mieszkańcy znajdują się na zewnątrz. Na miejscu jest patrol Policji, jeden z funkcjonariuszy podejmuje próbę ewakuacji osoby z palącego się mieszkania, jednak z uwagi na silne zadymienie i wysoką temperaturę okazuje się nieskuteczną.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych wprowadzili jeden prąd gaśniczy wody w natarciu do wnętrza palącego się mieszkania. Po stłumieniu płomieni w mieszkaniu zlokalizowali nieprzytomną osobę. Strażacy niezwłocznie ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz budynku następnie przystąpili do oceny parametrów życiowych mężczyzny. Niestety poniesione wyniku pożaru obrażenia okazały się śmiertelne.

W trakcie prowadzonych działań do strażaków zgłosił się funkcjonariusz Policji, który podejmując próbę ewakuacji przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej sam odniósł obrażenia. Strażacy udzielili policjantowi Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, następnie przekazali pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. W wyniku pożaru obrażenia odniosła również kobieta, której Personel Medyczny udzielił niezbędnej pomocy na miejscu działań. Po całkowitym ugaszeniu pożaru, mieszkanie zostało oddymione i przewietrzone następnie sprawdzone urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły likwidacje zagrożenia. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 5 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

(Visited 361 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz