Kolejny potężny pożar składowiska odpadów. Akcja straży trwała 12 dni, brały w niej udział 282 zastępy, w sumie 574 osoby.

Pożar składowiska odpadów w miejscowości Pysząca wybuchł w nocy z 11 na 12 stycznia 2019 roku. Zgłoszenie do SKKP Śrem wpłynęło o godz. 3:20
Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał jak również jego specyfika,lokalizacja utrudniała bezpośreednie dotarcie do źródła ognia. Akcji nie ułatwiał bardzo silny wiatr. Dymy pożarowe unosiły się w kierunku okolicznych miejscowości. Na miejsce za pośrednictwem SKKW została zadysponowana SGRChem Eko z KM PSP Poznań celem monitorowania składu powietrza w okolicznych miejscowościach jak również siły i środki z iwielu powiatów województwa wielkopolskiego. Na miejsce przybyła również Grupa Operacyjna Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego pod dowódctwem Z-cy Wielkopolskiego Komendanta Wojewózkiego mł.bryg. Arkadiusza Przybyły. Pomiary wykonywane były przez cały czas trwania akcji gaśniczej.  Przeprowadzone analizy składu powietrza nie wykazały nieprawidłowości. 
Po ugaszeniu ognia zagrożeniem wciąż były tlące się odpady, spod których wydobywał się dym. Na wniosek Pana Wojewody Wielkopolskiego skierowanego do Ministerstwa Obrony Narodowej skierowano do działań cieżki sprzęt spychy i koparki z 6 Batalionu Remontu Lotnisk z Jarocina.
Cała akcja gaśnicza na składowisku odpadów trwała 12 dni. W akcji brały udział 282 zastępy, w sumie 574 osoby.

(Visited 263 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz