Kolejny kastet zatrzymany na lotnisku w Poznaniu

W poniedziałek 11 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zostali poinformowani przez pracownika Straży Ochrony Lotniska o ujawnieniu w bagażu podręcznym kastetu.

 Kastet znajdował się w bagażu 25 –letniego poznaniaka, których udawał się do Monachium. Mężczyzna oświadczył, iż kastet ten dostał na pamiątkę od przyjaciela. Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie o wykroczenie a po sporządzeniu dokumentacji zezwolono na kontynuowanie podróży.

W czasie ostatnich 6 miesięcy jest to już kolejny przypadek ujawnienia w trakcie kontroli bezpieczeństwa na poznańskim lotnisku przedmiotów takich kastet. Kastet wprawdzie pomimo tego, że jest tak powszechnie dostępny to jednak zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji  nosi znamiona broni białej i należy mieć stosowne zezwolenie na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski. W innym przypadku można liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Czytaj również …

Kastet ujawniony w bagażu podręcznym

Nieudany prezent stał się powodem przełożenia podróży do Londynu
(Visited 370 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz