KOLEJNE TRAGICZNE ZDARZENIE NA TORACH KOLEJOWYCH.

W środę 8 czerwca 2022 roku na trasie kolejowej pomiędzy miejscowościami Perzyce – Zduny doszło do tragicznego zdarzenia. Pomimo wysiłku służb ratowniczych uderzonej przez pociąg kobiety nie udało się uratować.


W powiecie krotoszyńskim to już drugi przypadek w niedalekim odstępie czasu gdzie na szlaku kolejowym dochodzi do śmiertelnego potrącenia.

Zgłoszenie o potrąceniu osoby przez pociąg towarowy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 14:12. Do zdarzenia Dyżurny Operacyjny Powiatu zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Zduny. Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do uderzenia przez skład kolejowy osoby- kobiety. Strażacy po stwierdzeniu braku czynności życiowych przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej z użyciem defibrylatora automatycznego AED. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego personel medyczny przejął osobę poszkodowaną. Niestety na skutek poniesionych obrażeń osoby pomimo ponad 30-minutowej reanimacji nie udało się uratować. Działania straży pożarnej trwały około godziny.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

(Visited 870 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz