Kolejne punkty szczepień w Wielkopolsce

Tydzień po uruchomieniu pierwszego pilotażowego punktu szczepień powszechnych w Krotoszynie, swoją działalność rozpoczną kolejne punkty szczepień powszechnych funkcjonujące w ramach Narodowego Programu Szczepień.


Od najbliższego poniedziałku (26 kwietnia) szczepienia rozpoczną się w Wągrowcu, Grodzisku, Kępnie, Gostyniu, Turku, Kościanie, Garzynie oraz Nowych Skalmierzycach. Nowe miejsca, w których mieszkańcy regionu będą mogli się zaszczepić, utworzone zostały między innymi w domach kultury, halach sportowych czy szkołach.

Punkty szczepień otrzymują z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pakiety szczepionek, w których znajdują się igły, strzykawki, czyli niezbędne akcesoria do podania szczepionki. Rząd zabezpiecza funkcjonowanie populacyjnych punktów szczepień w aspekcie logistycznym, zakupu szczepionek i realizacji szczepień.

Spośród nowych ośmiu punktów, najwięcej osób zespoły szczepienne będą mogły dziennie zaszczepić w MDK w Wągrowcu (400 osób), hali sportowej w Kępnie (400 osób) oraz w SP ZOZ w Kościanie (400 osób). Wszystkie nowe punkty będą mogły dziennie zaszczepić blisko 2440 osób.

W Wielkopolsce do tej pory zaszczepiono już 820 877 osób, z czego 204 782 przyjęło drugą dawkę.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz