Kolejne nowe radiowozy w powiecie szamotulski. Szamotulska flota powiększyła się o trzy nowe oznakowane samochody

W czwartek 18 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oficjalnie otrzymali z rąk starosty i szamotulskiego burmistrza kluczyki do nowych radiowozów, które od tego dnia będą wykorzystywane w służbie na terenie powiatu szamotulskiego.


W czwartek 18 stycznia br. nastąpiło również oficjalne przekazanie Volkswagena T6, który został zakupiony ze środków przekazanych przez Komendę Główną Policji.

W czwartek 18 stycznia br. , o godz. 12.00 na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach nastąpiło oficjalne przekazanie nowych radiowozów dla miejscowych stróżów stróżów prawa.

Szamotulska flota powiększyła się o trzy nowe oznakowane radiowozy.

Do policjantów z szamotulskiej drogówki trafiły dwa samochody marki Opel Astra, które zostały zakupione dzięki wsparciu lokalnych samorządów (Powiatu Szamotulskiego oraz Miasta i Gminy Szamotuły). W imieniu Powiatu Szamotulskiego, kluczyki do radiowozu przekazał na ręce policjantów Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz, natomiast w imieniu mieszkańców miasta i gminy Szamotuły przekazanie nastąpiło za pośrednictwem Burmistrza – Włodzimierza Kaczmarka. Samochody zostały sfinansowane przez Policję oraz powyższe urzędy. Pojazdy będą wykorzystywane przez policjantów szamotulskiej drogówki, którzy na co dzień pełnią służbę na terenie całego powiatu szamotulskiego.

Obecny na miejscu Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński podziękował za okazane wsparcie i zrozumienie ze strony samorządów. Z pewnością nowy sprzęt wpłynie pozytywnie na poziom bezpieczeństwa w regionie naszego powiatu z korzyścią dla jego mieszkańców.

Policjanci szamotulskiego Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali wyposażeni w nowy radiowóz marki Volkswagen T6 zakupiony przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Pojazd jest kompleksowo wyposażony i przygotowany do służby patrolowej według odpowiednich specyfikacji. Środki na zakup samochodu pochodzą z budżetu państwa. Zostały przekazane przez Komendę Główną Policji.

Zanim radiowozy oficjalnie wyruszyły w drogę, zostały poświęcone przez księdza kapelana Mariusza Marciniaka.

Przekazane samochody będą bardzo pomocne w pracy miejscowych funkcjonariuszy.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 247 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz