Kolejne miliony na wielkopolskie drogi

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu samorządowcy podpisali kolejne umowy na dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Łącznie kwota dofinansowania wyniesie ponad 19 mln zł. W rezultacie, zmodernizowanych i wybudowanych będzie aż 27 km dróg.


To już druga tura podpisywania umów. Poprzednia odbyła się w czerwcu. Teraz wojewoda Zbigniew Hoffmann podpisał kolejnych 15 dokumentów, w tym 10 dla gmin i 5 dla powiatów. – To kolejne kilometry dróg w Wielkopolsce. Dofinansowanie pozwoli zmodernizować i wybudować niemal 30 km dróg. Z wielką radością przyjmuję fakt, że inwestycje toczą się w różnych częściach Wielkopolski, dzięki czemu rozwój ma charakter zrównoważony. Inwestycje infrastrukturalne to w końcu i zachęta dla inwestorów, i informacja dla mieszkańców, że rząd i lokalny samorząd dbają o bezpieczeństwo i poziom ich życia – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Jedną z najwyższych dotacji otrzymał powiat poznański (2,99 mln zł) na rozbudowę drogi powiatowej Dopiewo-Poznań od początku węzła Dąbrówka do ul. Zakręt w Skórzewie. Ponad 2 mln zł trafiły także do powiatów obornickiego (droga w Kowanówku) i leszczyńskiego (droga w Wilkowicach). Wśród gmin 1,5 mln zł otrzymał Międzychód na budowę drogi pełniącej funkcję obwodnicy w Łowyniu. Ponad 1,3 mln trafi także do samorządów z Kościana (budowa ulic w Racocie) i Opatówka (ul. Kaliska w m. Szałe).

Łącznie wojewoda podpisał dziś umowy dla 5 powiatów na kwotę 10,9 mln zł i 10 gmin, które otrzymały 8,3 mln dofinansowania. W tym roku na dofinansowanie wszystkich wielkopolskich inwestycji w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”  przeznaczone jest 64,5 mln zł.

(Visited 155 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz