Kolejne mandaty za łamanie przepisów związanych z epidemią

Każdego dnia patrole policji sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do ściśle określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Niestety osób, które świadomie narażają na zarażenie siebie inne osoby, wciąż nie brakuje. Tylko we wtorek, za łamanie przepisów, policjanci nałożyli mandaty na dziewięciu mieszkańców naszego powiatu.


Iście wiosenna pogoda, jaka panuje od kilku dni, kusi by spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Biorąc jednak pod uwagę zagrożenie epidemiczne, dla własnego dobra, spacery i spotkania w plenerze należy odłożyć na inny lepszy czas. Każdego dnia przybywa osób, które zostały zarażone wirusem. Każdego dnia zwiększa się także liczba zgonów spowodowana tą chorobą. I właśnie te zatrważające statystyki oraz dbałość o własne zdrowie a nawet życie, powinny zmobilizować każdego do pozostania w domu.

Niestety osób, które nadal albo to nie robią sobie nic z zagrożenia, bądź celowo łamią przepisy – nie brakuje. Od 1 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia do wszystkich parków, zieleńców czy na skwery. A tylko w ciągu jednego dnia przepis ten złamały trzy osoby, które nie tylko przebywały na terenie Parku Miejskiego w Jarocinie, ale również nie widziały w tym nic złego. Na niezdyscyplinowanych mieszkańców naszej gminy policjanci nałożyli mandaty karne.

Kolejne mandaty otrzymała czwórka młodych mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, która postanowiła spotkać się na rozmowy twarzą w twarz. Na miejsce spotkania wybrali sobie samochód zaparkowany na jednym z osiedli. Na ich twarzach malowało się ogromne zdziwienie, gdy do szyby zapukał umundurowany funkcjonariusz policji. Panowie, po za spotkaniem towarzyskim, nie mieli innego wytłumaczenia na zorganizowane przez siebie zgromadzenie.

Kilka godzin później mundurowi udali się na zieleniec w pobliżu jednego z marketów, gdzie zastali dwie śpiące na łonie natury osoby. Wytłumaczyli pani i panu, że popełnili wykroczenie. Zbędna dyskusja zakończyła się postępowaniem mandatowym za nieprzestrzeganie obowiązującej, dwumetrowej odległości.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia mają na celu zapobieganie rozwojowi epidemii koronawirusa. Tylko ich stosowanie oraz dbałość o higienę osobistą mogą pomóc nam w walce z wirusem. Prosimy o stosowanie się do wytycznych dla dobra nas wszystkich.

Zobacz również …

(Visited 2 313 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz