Kolejna tragedia na drogach powiatu! Nie żyje młody mężczyzna. Na miejscu śmigłowiec LPR

W środę, 03 lutego 2021 roku na drogach powiatu krotoszyńskiego zginęła kolejna młoda osoba. Mężczyzna podróżujący pojazdem marki Volvo zjechał poza obręb jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pomimo długotrwałej walki służb ratunkowych o życie kierowcy, uczestnika zdarzenia nie udało się uratować. Do tragicznego w skutkach zdarzenie komunikacyjnego doszło w pobliżu miejscowości Wróżewy (gm. Krotoszyn)


Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 16:24. Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z Krotoszyna oraz Benic. Na miejsce udał się także funkcjonariusz pełniący funkcję oficera w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie pojazdem rozpoznawczo – ratowniczym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu działań strażacy przystąpili do natychmiastowej oceny stanu nieprzytomnego uczestnika zdarzenia, który znajdował się w zdeformowanym pojeździe. Z uwagi na stwierdzony brak czynności życiowych u młodego mężczyzny strażacy rozpoczęli walkę o ludzkie życie, wykonując natychmiastowy dostęp do kierowcy za pomocą narzędzi hydraulicznych, celem jego pilnej ewakuacji. Podjęte czynności umożliwiły rozpoczęcie skutecznej resuscytacji krążeniowo – oddechowej z użyciem automatycznego defibrylatora oraz sprzętu do tlenoterapii czynnej. Po otrzymaniu informacji o dyspozycji na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi wyznaczono lądowisko na pobliskim polu uprawnym, prowadząc nasłuch na kanale współdziałania ze statkami powietrznymi. W momencie przybycia na miejsce karetki pogotowia uczestnika zdarzenia przekazano pod opiekę ratownika  medycznego, kontynuując czynności ratunkowe. Po wylądowaniu śmigłowca koordynacje działań medycznych na miejscu wypadku przejął lekarz lotniczego pogotowia ratunkowego, który po upływie 34 minut resuscytacji stwierdził zgon młodego mężczyzny.  Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu zdarzenia polegały na oświetleniu terenu akcji, oraz usunięciu elementów karoserii samochodowej z jezdni oraz pobliskiego pola.  Po zakończonych czynnościach realizowanych przez prokuratora oraz funkcjonariuszy Policji  działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. Interwencja straży pożarnej trwała łącznie 03 godziny i 36 minut.

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

(Visited 1 584 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz