Kobiety ukradły kartę bankomatową, a ich kolega płacił za alkohol

Pilscy kryminalni zatrzymali trzy osoby. Dwie kobiety ukradły młodej mieszkance Piły portfel z zawartością pieniędzy oraz kartą bankomatową. Jeden ze sprawców dokonał również zakupów alkoholu, za które zapłacił w sposób zbliżeniowy skradzioną kartą. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara więzienia odpowiednio do 5 i 10 lat więzienia.

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się młoda mieszkanka Piły i poinformowała,


że na początku października br. nieznani sprawcy ukradli jej portfel, w którym znajdowało się ponad 100 złotych oraz karta bankomatowa. Pokrzywdzona poinformowała, że do przestępstwa mogło dojść w jednym z pilskich lokali gastronomicznych, jednak nie podała szczegółów. Natomiast dodała, że nieznana osoba dokonała pięciu transakcji, używając właśnie skradzionej karty. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę kilkuset złotych.

W związku z tym policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze na bieżąco analizowali zbierane w sprawie materiały i na bieżąco je analizowali. Po kilku dniach śledczy wpadli na trop przestępców. Kryminalni ustalili, że sprawcami popełnionych czynów są dwie kobiety oraz mężczyzna. Policjanci troje znajomych zatrzymali 11 października br. na terenie Piły.

Jak się okazało, kobiety będąc w jednym z lokali, ukradły z torebki pokrzywdzonej portfel, w którym znajdowały się pieniądze oraz karta bankomatowa. Koleżanki dały swojemu koledze kartę bankomatową, a mężczyzna robiąc zakupy w sklepie monopolowym, pięciokrotnie zapłacił w sposób zbliżeniowy za alkohol. Zatrzymanym mieszkańcom Piły i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 19 do 22 lat grozi kara więzienia odpowiednio do 5 i 10 lat.

Dodaj komentarz