Kobieta poniosła śmierć w wypadku

Kolejna tragedia wydarzyła się na drodze w powiecie rawickim. Mimo wysiłku strażaków i zespołu ratownictwa medycznego nie udało się uratować 64-letniej mieszkanki gminy Bojanowo. Dwie kolejne osoby z obrażeniami ciała przewiezione zostały do szpitali.


W poniedziałek, 18 października 2021 r. kilka minut po godz. 19.00 na drodze wojewódzkiej nr 309 pomiędzy Bojanowem i Rojęczynem doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciągnika rolniczego. Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób.

Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że ciągnik john deere i ford c-max jechały w stronę Bojanowa, natomiast toyota yaris przemieszczała się w kierunku przeciwnym.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanowie.

Po zabezpieczeniu terenu przystąpili do ewakuacji z wraku forda kierującej, u której stwierdzili brak oznak życia. W związku z tym niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Ochotników z Bojanowa wsparli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu, Komendy Miejskiej w Lesznie oraz z OSP w Rydzynie, a także zespoły ratownictwa medycznego z Rawicza, Leszna i Góry, jak również policjanci.

Pomocy udzielono także trzem osobom podróżującym toyotą. Ostatecznie do szpitali przewieziono mężczyznę i kobietę – pasażerów tego auta. Kierującemu ciągnikiem nic się nie stało. Niestety, w wyniku doznanych obrażeń ciała, mimo długiej walki, nie udało się uratować kobiety, która prowadziła forda.

Droga wojewódzka na czas działań ratowniczych i czynności dochodzeniowych, prowadzonych pod nadzorem prokuratora, została wyłączona z ruchu. Pojazdy kierowane były na drogę ekspresową S5.

Oprócz już wymienionych działań, strażacy oświetlili teren, udzielili pomocy policjantom w upłynnieniu ruchu, usunięciu wraków aut z jezdni oraz rozlanych płynów eksploatacyjnych i innych zanieczyszczeń znajdujących się na pasach ruchu.

Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP/kppsp-rawicz/

(Visited 472 times, 1 visits today)

Leave a Reply