KIERUNEK ZŁOMOWISKO ! – Niezabezpieczone pocięte blachy aluminiowe stwarzały ogromne niebezpieczeństwo.

27 marca 2018 roku inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli pojazd, którym przewożono niezabezpieczone pocięte blachy aluminiowe.


Interwencja odbyła się na prośbę okolicznych mieszkańców, którzy zwracali uwagę na brak zabezpieczeń ładunków ciężarówek na terenie gminy Śmigiel (powiat kościański).

Szczegółowa kontrola wykazała zły stan techniczny pojazdu. Nie działały światła stopu, awarię miał system ABS, pęknięty był tylny klosz lampy z prawej strony. Kontener nie był także przystosowany do typu zatrzymanego pojazdu i nie mógł być na nim prawidłowo zamocowany pod odpowiednim kątem tak, żeby ładunek nie wysypał się na drogę. Wątpliwości pod względem sprawności budziły również elementy służące do zamykania burt. Ich nadmierna korozja spowodowała, że były niedomknięte. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Nakazano też rozładunek blach na pobliskim składowisku złomu.

Tego samego dnia zatrzymano również ciągnik rolniczy z przyczepą. Kierujący nim naruszył przepisy o przewozie ładunków sypkich. Dostał 150 złotych mandatu i nakazano mu prawidłowe zabezpieczenie ładunku.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 238 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz