Kierująca fiatem zawracając, wjechała pod busa

Kierująca fiatem włączając się do ruchu, wjechał pod jadącego busem.Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg powiatowych Pakosław – Dubin – Pomocno. 

W piątek 22 lutego br. o godz. 6.30 na skrzyżowaniu dróg Pakosław – Dubin – Pomocno, zderzył się bus z osobówką.  32 letni mieszkaniec gminy Jutrosin kierując fordem transitem uderzyła w fiata secento, którego kierująca włączała się do ruchu. 31-latek znajdując się na głównej drodze podczas manewru omijania nie miał możliwości ominięcia wyjeżdżającego fiata.

Z przeprowadzonych ustaleń wiemy, że kobieta kierując seicento wcześniej zatrzymała się na przystanku autobusowym, kiedy pasażer opuścił jej auto, 40-latka zaczęła wykonać manewr zawracania nie upewniając się czy może go bezpiecznie wykonać. W tym momencie uderzył w nią bus znajdujący się na drodze z pierwszeństwem przejazdu, powodując przepchnięcie osobówki do rowu. Oboje uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do rawickiego szpitala, na szczęście żaden z nich nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Zarówno 31 -latek z gminy Jutrosin jak i kierująca fiatem byli trzeźwi. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym stanie przed sądem.

(Visited 617 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz