Kierowca skody potrącił 5 – latka na przejściu dla pieszych.

Na terenie powiatu pleszewskiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

W Kościelnej Wsi, 53-letni kierowca peugeota zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do rowu.
Do drugiego zdarzenia doszło w Pleszewie na ul. Kaliskiej. 65-letni kierowca skody, potrącił 5-letniego chłopca, który wspólnie z matką przechodził przez przejście dla pieszych.

6 marca br. kilka minut po godz. 17.00 w Kościelnej Wsi na ul. Poznańskiej, 53-letni mieszkaniec Leszna, kierując samochodem marki Peugeot, zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie wjechał do rowu i uderzył w mostek oraz bramę wjazdową do posesji. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie 53-latka za kierownicą. Mężczyzna, z niegroźnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

O godz. 19.00 w Pleszewie na ul. Kaliskiej doszło do potrącenia 5-letniego chłopca przez 65-letniego kierowcę skody. Do zdarzenia doszło w momencie, gdy dziecko wspólnie z matką przechodziło przez przejście dla pieszych. 65-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i nie zdołał wyhamować przed przejściem. Na szczęście, 5 – latek nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi.

(Visited 219 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz