KIEROWCA NICZEGO NIE UKRYWAŁ! Wyznał, że czasami zdarza mu się nagiąć przepisy!

Kierowca niczego nie ukrywał przed inspektorami. Jechał za długo i bez odpoczynku, samowolnie go też skracał. Świadomie nie rejestrował na karcie kierowcy swojej aktywności, kiedy pojazd był w ruchu.


Leszczyńskim inspektorom z rozbrajającą szczerością wyznał, że czasami zdarza mu się nagiąć przepisy, jednak z zastrzeżeniem, że jeśli tylko zachodzi taka potrzeba. 18 maja inspektorzy z oddziału leszczyńskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadzali kontrole w Granowie na drodze krajowej numer 32. Jak się okazało zatrzymany kierowca, nie tak jak w większości przypadków kontroli, nie próbował niczego ukrywać. Sprawdzenie jego karty wykazało, że wielokrotnie i rażąco naruszał przepisy związane z czasem pracy oraz świadomie nie posługiwał się kartą kierowcy, kiedy było to wymagane.

Inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne wobec polskiego przewoźnika, któremu grozi kara w wysokości blisko 12 tysięcy złotych, a kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

(Visited 1 126 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz