Kierował traktorem mając 2 promile alkoholu. Zderzył się z BMW

Policjanci ruchu drogowego z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali pijanego traktorzystę. Mając 2 promile alkoholu w organizmie spowodował on kolizję drogową.


W poniedziałek 10 czerwca po godzinie 19:00 na terenie gminy Raszków policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec 40-latka, który spowodował kolizję drogową. Mężczyzna jadąc ciągnikiem rolniczym marki Ursus, nie zachował ostrożności i wykonał manewr skrętu w lewo w momencie, gdy był wyprzedzany przez samochód osobowy, którym kierowała 41-latka. W wyniku zderzenia kierująca samochodem zjechała w pobliskie pole uprawne. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca ciągnika miał w organizmie 2 promile alkoholu. Kierująca samochodem osobowym marki BMW była trzeźwa.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Teraz zgodnie z przepisami, oprócz spowodowania kolizji drogowej, sprawca odpowie za jazdę „na podwójnym gazie”. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Kierowco! Pamiętaj- powadzenie pojazdu, to wielka odpowiedzialność. Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych!

ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 693 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz