Katamaran z ojcem i dwójką dzieci przewrócił się na jeziorze

Jak informuje Kościan112:

Przewrócił się katamaran z ojcem i dwójką dzieci na jeziorze w Nowym Dębcu

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę, 24 maja przed godziną 14.00. Przewróciła się żaglówka, w której płynął ojciec z nastoletnim synem i córką. Na szczęście cała trójka miała kapoki i udało się wszystkich wyciągnąć z wody bez uszczerbku na zdrowiu.

Niedzielna pogoda nie sprzyjała żeglowaniu.


Silny podmuch wiatru oraz deszcz, które niespodziewanie się zerwały doprowadziły do przewrócenia żeglującej łodzi. Na szczęście zdarzenie miało miejsce w pobliżu Kościańskiego Klubu Żeglarskiego i natychmiast zauważyli je świadkowie.
Dwóm mężczyznom z innej łodzi udało się szybko wyciągnąć z wody 44-letniego mężczyznę oraz 15-letniego chłopaka i 12-letnią dziewczynkę. Bez wątpienia w tym, że nie doszło do tragedii pomogły im założone kamizelki.
Cała trójka została przetransportowana do brzegu i poza małym wyziębieniem nic im się nie stało. Przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej, w tym PSP Kościan oraz OSP Gryżyna i Racot zwodowały łódź ratunkową i odholowały przewróconą łódź do brzegu.
– Przy tak zmiennej pogodzie jak dzisiejsza, nietrudno o nieszczęście. Dlatego apelujemy o rozsądek i niewypływanie na jezioro podczas niestabilnej pogody. Całe szczęście, że żeglarze mieli kapoki, bo naprawdę mogło dojść do tragedii – podkreśla Dawid Kryś, oficer prasowy PSP Kościan.

Tekst. Kościaniak.pl

Więcej informacji i zdjęć :

>>>Kościan112<<<

(Visited 1 114 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz