Jubileusz pracy zawodowej zastępcy burmistrza Opalenicy

W piątek 4 września obchodziliśmy w Urzędzie Miejskim miłą uroczystość. Otóż swoje 25-lecie pracy zawodowej celebrował tego dnia zastępca burmistrza Paweł Jakubowski.

Z tej okazji burmistrz Tomasz Szulc oraz skarbnik gminy Agnieszka Antkowiak – Żak wręczyli Pawłowi Jakubowskiemu okolicznościowy adres oraz życzyli pomyślności w kolejnych latach pracy, w tym tych na rzecz Urzędu Miejskiego oraz mieszkańców gminy Opalenica.


Paweł Jakubowski swoje pierwsze zawodowe kroki stawiał w Szkole Podstawowej w Opalenicy. Do placówki trafił tuż po studiach w Kolegium Pedagogiczno – Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miał wówczas 24 lata.

– Studia skończyłem ze specjalizacją nauczycielską – wychowanie muzyczne. Uczyłem muzyki. W międzyczasie zrobiłem jeszcze specjalizacje informatyczną – opowiada nam i dodaje – Po trzech latach pracy, gdy weszła reforma edukacyjna i powstały gimnazja, zacząłem pracę w opalenickim gimnazjum. Uczyłem muzyki i informatyki – wspomina Paweł Jakubowski.

Minęły kolejne 2 lata i kariera zawodowa obecnego zastępcy burmistrza zaczęła nabierać tempa. Został powołany na stanowisko wicedyrektora gimnazjum, by od 2007 roku być już dyrektorem kolejnej placówki – Szkoły Podstawowej w Opalenicy:

– Został ogłoszony konkurs. Złożyłem dokumenty i zostałem wybrany – wspomina.

Na dyrektorskim stanowisku pozostał do 2014 roku. Wówczas, w grudniu został powołany na stanowisko zastępcy burmistrza Opalenicy. Pracę sumiennie wykonuje po dziś dzień.

Prywatnie Paweł Jakubowski, prócz czasu dla rodziny, znajduje również chwilę na realizację swoich pasji. Jedna jest ściśle związana z jego wykształceniem. Zastępca burmistrza gra na klarnecie. Od 2015 roku jego talent mogą podziwiać wszyscy fani zespołu Seven Brass, w którym gra od samego początku istnienia grupy. Drugą pasją Pawła Jakubowskiego jest majsterkowanie. Szczególnie w drewnie.

JC, Fot. GM

(Visited 52 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz