Jesienią wystartuje nowe połączenie z Ławicy

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Polską. Od 25 października samoloty holenderskiego przewoźnika rozpoczną regularne loty na trasie Amsterdam-Poznań-Amsterdam 7 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Wielkopolski zyskają dostęp do globalnej siatki połączeń KLM przez lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol. 

Jesienią KLM uruchomi codzienne połączenie (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie Amsterdam-Poznań-Amsterdam.


Samolot będzie startował z poznańskiej Ławicy o godz. 16:50, z lądowaniem w Amsterdamie o godz. 18:35. Lot powrotny do Polski zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godz. 14:40 i przylot do Poznania o godz. 16:20.

– Decyzja KLM o uruchomieniu kolejnej trasy z Polski to wspaniała wiadomość dla nas wszystkich, która dowodzi pewności i zaufania, jakie linia pokłada w polskim rynku. Już niedługo mieszkańcy Wielkopolski zyskają nowy lot: Poznań-Amsterdam, a co za tym idzie – jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM – loty do Holandii, a stamtąd – przez port bazowy w Amsterdamie – do licznych miast na 5 kontynentach. Mamy też nadzieję, że uruchomienie regularnych lotów pomoże w budowaniu dalszych relacji biznesowych między Polską a Holandią – mówi Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

– Termin uruchomienia nowego połączenia już jest. Teraz wszystko zależy od tego, jak na decyzję przewoźnika zareaguje biznes. Mam nadzieję, że w warunkach pandemii uda się zapewnić wystarczającą liczbę pasażerów, by ten kierunek mógł się utrzymać. Czas kryzysu w branży lotniczej to też szansa na nowe rozdanie oraz nowe możliwości rozwoju dla Poznania i poznańskiego lotniska – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Na trasie z Poznania do Amsterdamu pasażerowie podróżować będą samolotem Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes. Lot potrwa 1 godzinę 40 minut. Do samolotu można zabrać bezpłatnie duży bagaż podręczny (do 12 kg), bagaż rejestrowany może podlegać opłatom w zależności od wykupionej taryfy podróży. Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych. Pasażerowie otrzymają pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę. Wejście na pokład i cały lot odbywa się w maskach ochronnych. Samoloty są wyposażone w środki do dezynfekcji rąk i w specjalne zestawy ochronne przeciw COVID-19, na wypadek, gdyby w czasie lotu któryś z pasażerów wykazywał symptomy choroby. 

Kabiny samolotów są dokładnie czyszczone i wyposażone w filtry HEPA, które pozwalają na usunięcie ewentualnie występujących w powietrzu cząsteczek wirusów i zapewniają wysokiej jakości, czyste powietrze o wysokim stopniu cyrkulacji. Więcej na temat nowych procedur w czasie podróży KLM można znaleźć na stronie klm.pl oraz w specjalnie przygotowanym filmie tutaj. Bilety można już rezerwować na stronie klm.pl oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

– Ten rok jest wyjątkowy nie tylko dla lotniska w Poznaniu, ale dla całej branży lotniczej. Długi czas wstrzymania ruchu lotniczego w związku ze stanem pandemii, duża niepewność operowania na wielu trasach nie pozwalały na optymistyczne nastroje. Jednak poznańskie lotnisko szybko pokazało, że mimo tych trudności może zbudować bogatą ofertę dla spragnionych podróży lotniczych Wielkopolan. Ponad 40 regularnych połączeń było zaskoczeniem dla wielu pasażerów, którzy mogą z Poznania realizować nie tylko wakacyjne plany. Teraz decyzja linii lotniczej KLM o uruchomienia połączenia z Holandią jeszcze bardziej wzmacnia pozycję ofertową naszego lotniska – mówi Mariusz Wiatrowski, prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Dokąd z KLM?

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM oferują wszystkie swoje loty przez port bazowy Schiphol w Amsterdamie. To potężny węzeł komunikacyjny i tranzytowy Europy, który mimo swych rozmiarów i skali ruchu pasażerskiego, cieszy się opinią jednego z najbardziej lubianych lotnisk na świecie. Regularna siatka połączeń KLM liczy ponad 160 miast na 5 kontynentach, z których część jest nadal zawieszona z powodu pandemii COVID-19.  Obecnie wraz z łagodzeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, KLM stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W okresie sierpień – październik liczba dostępnych kierunków w Europie będzie liczyła już 91 miast, a oferta tras międzykontynentalnych wzrośnie do 61 destynacji. Na bieżąco aktualizowaną listę dostępnych kierunków można znaleźć tutaj.

Poznań jest kolejnym miastem w Polsce – po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku – skąd KLM zaoferuje bezpośrednie, regularne połączenie z Amsterdamem. 

poznan.pl

(Visited 1 016 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz