Jechał kradzionym rowerem – wpadł w ręce policjantów

Rakoniewiccy policjanci doprowadzili do zatrzymania 26-letniego mężczyzny, który na widok radiowozu zaczął uciekać będąc na rowerze, który kilkanaście minut wcześniej ukradł z terenu jednej z rostarzewskich posesji.


W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że to nie jedyna jego kradzież tego dnia. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed Sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

2 listopada br. w miejscowości Rostarzewo (pow. grodziski) podczas rutynowego patrolu rakoniewiccy policjanci zauważyli mężczyznę jadącego na rowerze młodzieżowym typu „góral”. Mężczyzna widząc zbliżający się do niego radiowóz porzucił rower i nagle zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu doprowadzili do jego zatrzymania.

W toku podjętych czynności okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego kilkanaście minut wcześniej ukradł rower na którym jechał z terenu jednej z posesji. Ustalono również, że jeszcze tego samego dnia przebywając na terenie Wolsztyna w jednym z marketów budowlanych dokonał kradzieży spawarki „inwertorowej” o wartości kilkuset złotych. Mężczyzna wskazał policjantom gdzie ukrył skradziony towar.

Rower, jak i sprzęt elektrotechniczny ostatecznie wrócił do rąk swoich właścicieli. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(Visited 118 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz