JAKI JEST STAN GIMBUSÓW W WIELKOPOLSCE?

Stan techniczny gimbusów i autobusów szkolnych w Wielkopolsce nie jest alarmujący. Jednak wyniki przeprowadzonych we wrześniu kontroli wskazują, że nie jest idealnie. Na plus można zaliczyć fakt, że wszyscy przebadani przez Inspekcję Transportu Drogowego kierowcy byli trzeźwi.

Wyniki przeprowadzonej od 1 do 30 września 2018 roku akcji dotyczącej bezpieczeństwa młodzieży poruszającej się gimbusami i autobusami szkolnymi, zwracają uwagę organizatorom takich przejazdów na kilka słabych punktów.


Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu podsumowali te usterki. Liczba skontrolowanych we wrześniu pojazdów szkolnych wyniosła 105. Wśród nich aż sześć kwalifikowało się na nałożenie mandatu karnego za zły stan techniczny, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za aż pięć razy stwierdzoną nieszczelność układu pneumatycznego i raz wadliwe zamontowanie siedzeń. Zakaz dalszej jazdy wydano dla trzech pojazdów, a w stosunku do jednego z przewoźników wszczęto postępowanie administracyjne na kwotę 8 tysięcy złotych. Wszyscy skontrolowani kierowcy poddani badaniem alkomatem na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu byli trzeźwi.(Visited 133 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz